Noworodki

Kiedy należy umówić się na sesję:

Najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej przypada między 5 a 14 dniem od porodu. Maleństwa wtedy dość dużo śpią, sen mają często bardzo głęboki, są bardzo plastyczne. Doświadczony fotograf noworodkowy w delikatny sposób potrafi ułożyć je w niesamowite i bezpieczne pozy. Dzieci w tym okresie pamiętają jeszcze ułożenie z brzuszka mamy.
Na sesję noworodkową najlepiej umówić się jeszcze przed porodem. Wstępnie ustalamy termin sesji przypadający między 5-14 dniem po planowanej dacie porodu. Jednak jak wiemy, dzieci najczęściej nie rodzą się dokładnie w terminie, dlatego nie jest to termin sztywny. Zaraz po porodzie proszę o smsa z informacją, że Maluch jest już na świecie. Następnie po opuszczeniu szpitala również proszę o kontakt i wtedy już dokładnie ustalamy datę i godzinę sesji. W razie konieczności przesuwamy wtedy wcześniej zarezerwowany termin sesji.
Zarezerwowanie terminu sesji jeszcze przed porodem gwarantuje Państwu dostępność wolnego terminu. 

Jeśli przegapili Państwo te pierwsze dni, nic straconego - miewam na sesjach noworodkowych maleństwa 3-4 tygodniowe, a czasami nawet i troszkę starsze. Zapraszam do kontaktu.

Jak przebiega sesja:

Sesja noworodkowa trwa około 2,5-3 godziny. Jest to czas na nakarmienie Maluszka, przewinięcie, ukojenie oraz oczywiście zdjęcia ;) Wszystko co robię dzieje się tempem dziecka. To ono dyktuje przebieg sesji. Wszystkie pozycje w jakich układane są dzieci, są oczywiście dla nich bezpieczne.
Sesja noworodkowa odbywa się moim studiu. Jest ono przystosowane do przyjęcia takich Maluszków - poczynając od windy, poprzez miejsce do przewinięcia dziecka i ogrzewanie pomieszczenia przez cały rok. Temperatura powietrza w studiu jest dostosowana do potrzeb dziecka - posiadam kilka termowentylatorów podgrzewających temperaturę do 28 a nawet 30 stopni C.

Wszelkie widoczne na zdjęciach dodatki, czapeczki, kosze są moją własnością i mogą zostać wykorzystane do stylizacji. Jednakże jeśli mają Państwo chęć na zdjęcia naturalne, to oczywiście takie też chętnie wykonam :)Co należy przynieść na sesję:

- sporą ilość pieluszek jednorazowych (chusteczki nawilżane są w studiu)
- mleko dla dziecka (jeśli dziecko jest karmione sztucznie)
- 2-3 szt. body (najlepiej w miarę jednokolorowych, jasne kolory mile widziane)
- kocyk dla dziecka, wcześniej używany, aby dziecko czuło znajomy zapach
- dla rodziców do zdjęć rodzinnych zalecam koszulki/koszule/bluzki najchętniej jednokolorowe, bez zbędnych napisów i wzorów, aby nie odciągały uwagi na zdjęciu. Preferuję jasne kolory (biel, krem, błękit, szarość, wszelkie pastele).
- dla taty do zdjęć "bardziej męskich" proponuję zabrać również ciemne koszulki (najlepiej czarne, ale mogą być granatowe, brązowe)
- można przynieść na sesję gadżety nawiązujące do pasji lub pracy  (miałam na sesji dziecko w oponie samochodowej, z kijem do snookera, rakietą do tenisa ziemnego, wśród przewodników turystycznych i map, z płytami jazzowymi i słuchawkami, w stroju moro i lornetką, wśród słowników języków obcych, z pomidorami, z workiem pocztowym, torbą i czapką listonosza)
- przykładowe zestawienia ubrań do sesji dla rodziców i dzieci starszych:
https://pl.pinterest.com/fotozielinska/stroje-do-sesji/

 

W takcie sesji fotografuje tylko fotograf - proszę nie fotografować telefonami, tabletami, swoimi aparatami.


Polecam sesje zdjęciowe noworodkowe jako prezent z okazji narodzin dziecka.
Z tej okazji wykonuję bon upominkowy / zaproszenie, które wręczają Państwo świeżo upieczonym rodzicom. Bon taki wysyłam do Państwa za pośrednictwem Poczty Polskiej, lub zapraszam po odbiór do mojego studia: ul. Braille'a 2/9, PoznańPrzykładowe zdjęcia noworodków czyli maluszków od urodzenia do końca pierwszego miesiąca:

 
 


 
 
 
 

keywords: zdjęcia noworodków Poznań, sesje zdjęciowe, sesje zdjęciowe noworodkowe, sesja zdjęciowa noworodkowa Wielkopolska, fotografie noworodków, niemowląt, fotografia noworodkowa, sesje fotograficzne, sesja fotograficzna noworodkowa Poznań, noworodki w koszach, koszykach, koszyczkach, chustach, czapeczkach, czapkach, słodkie fotografie noworodków, piękne zdjęcia noworodków, maluszków, sesja zdjęciowa narodziny, z okazji narodzin, prezent z okazji narodzin dziecka, sesje bobasów, zdjęcia bobasów, bobasków, zdjęcia małych dzieci, fotografie małych dzieci, sesje zdjęciowe małych dzieci, sesje zdjęciowe maluszków, sesja fotograficzna maluszka, dla maluszka, z maluszkiem, z bobaskiem, sesje zdjęciowe niemowląt, niemowlęta na zdjęciach, fotograf niemowlęcy, fotograf noworodkowy, sesja z noworodkiem poznań, fajne zdjęcia niemowlaków