Dzieci

W tej zakładce przedstawię wybrane zdjęcia z sesji dziecięcych.

Poniższy opis sesji i przygotowania się do niej jest uniwersalny, ma posłużyć rodzicom dzieci młodszych jak i starszych. Proszę zatem wybrać z niego to, co jest najistotniejsze pod kątem wieku Państwa dzieci.

KILKA INFORMACJI O PRZEBIEGU SESJI:

Sesje odbywają się w moim atelier. Przy dobrej pogodzie również w plenerze. To dziecko dyktuje tempo oraz przebieg sesji, tak aby czuło się bezpiecznie i komfortowo.
Moje studio jest przystosowane do przyjęcia mniejszych i większych dzieci - jest podjazd dla wózków, winda, miejsce do przewijania, mikrofalówka do podgrzania obiadków i deserków, oraz zabawki dla dzieci w różnym wieku. Pomieszczenie jest ogrzewane przez cały rok.
Większość widocznych na zdjęciach dodatków jest moją własnością i mogą zostać wykorzystane do stylizacji. Jednakże jeśli mają Państwo chęć na zdjęcia naturalne, bez  dodatków, to oczywiście takie też chętnie wykonam :) Wszystko omawiamy przed przystąpieniem do zdjęć.

W takcie sesji fotografuje tylko fotograf - proszę nie fotografować telefonami, tabletami, swoimi aparatami.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI: - bardzo proszę umawiać się na sesję nie wcześniej niż tydzień po przebytym szczepieniu (jakimkolwiek), ponieważ dzieci po szczepieniu przez kilka dni mogą być niespokojne i rozdrażnione, a miejsce szczepienia najczęściej jest obolałe,

- dla młodszych dzieci proszę zabrać na sesję przekąski, przydadzą się też "małe nagrody",

- jeśli dziecko na zdjęciach ma mieć buty, proszę o zabranie kilku par, aby można było je dobrać do reszty stroju,

- dla maluchów do około 2 lat w studiu mam sporo dodatków, troszkę ubrań w stylu retro (spodnie na szelkach, kaszkiety, sukienki), dla dziewczynek są spódniczki tiulowe itp. jednak zawsze proszę o zabranie kilku ubrań, najlepiej w miarę możliwości aby część z nich była jednokolorowa (kolor wedle uznania rodziców). Chociaż do jednego zdjęcia proponuję zabrać proste stroje typu koszulka/koszula/bluzka + dżinsy. Są ponadczasowe i nawet za kilkanaście lat będą dobrze wyglądały. Im starsze dziecko tym mniej mam w studiu strojów, warto zatem zrobić przegląd garderoby troszkę wcześniej i ułożyć kilka zestawów. Starsze dzieci niech też uczestniczą w wyborze stroju do sesji, unikniemy sytuacji, że dziecko będzie protestowało w trakcie sesji, że danego stroju nie założy. Potrzebny będzie również strój do zdjęć rodzinnych.  

 - dla rodziców do zdjęć rodzinnych zalecam koszulki/koszule/bluzki/swetry najchętniej w miarę możliwości jednokolorowe, bez zbędnych napisów i wzorów, błyszczących dodatków, aby nie odciągały uwagi na zdjęciu od fotografowanych osób i ich wzajemnych relacji. Można uszykować jeden zestaw w jasnych, pastelowych kolorach, a drugi w ciemniejszych kolorach, albo mocno kolorowy. Zdjęcia mają być pamiątką dla Państwa, stroje niech zatem odzwierciedlają Państwa upodobania, styl, niech dobrze się Państwu kojarzą i niech dobrze się Państwo w tym stroju czują.  Moja zasada – na zdjęciach rodzinnych warto być ubranym, a nie przebranym ;) Garnitur i suknia balowa – OK, ale tylko do jednego zdjęcia. Reszta zdjęć rodzinnych niech będzie taka, abyśmy patrząc na zdjęcie zwrócili uwagę na relację między osobami na zdjęciu, a nie na wymyślny strój.  Warto też pamiętać, aby stroje były ponadczasowe.
Proszę pamiętać o tym, aby stroje wszystkich członków rodziny pasowały do siebie i kolorem i stylem.
Dobrze jest aby stroje te miały jakiś kolor przewodni i każda z osób na zdjęciu posiadała choć dodatek w tym kolorze. Jest też zasada 3 pasujących do siebie kolorów, które powinny dominować w strojach osób fotografowanych. Pod poniższym linkiem jest kopalnia inspiracji, zachęcam do zapoznania się z nią:
https://pl.pinterest.com/fotozielinska/stroje-do-sesji/

- dla taty do zdjęć bardziej męskich proponuję też ciemne koszulki/koszule/swetry (najlepiej czarne, ale mogą być granatowe, brązowe),

- można również przynieść na sesję gadżety nawiązujące do rodzinnej pasji lub pracy ( dla przykładu: miałam na sesji dziecko w oponie samochodowej, z kijem do snookera, rakietą do tenisa ziemnego, wśród przewodników turystycznych i map, z płytami jazzowymi i słuchawkami, wśród słowników języków obcych, z workiem pocztowym, torbą i czapką listonosza, w stroju kucharskim, w stroju piłkarskim z piłką w barwach ulubionego klubu).
  


  
 
 

 


 


fotografia dziecięca Poznań, fotografie dzieci Poznań, fotograf dziecięcy Poznań, sesje fotograficzne dziecięce Poznań, sesja fotograficzna dziecięca Poznań, sesja zdjęciowa dzieci Poznań, sesje zdjęciowe dzieci Poznań, sesje zdjęcowe dziecięce Poznań, w Poznaniu, wielkopolska, dzieci, sesje zdjęciowe urodzinowe, na urodziny, sesje dziecięce Poznań, sesje dzieci Poznań, zdjęcia dzieci Poznań, fotografia rodzinna Poznań, fotograf rodzinny Poznań, fotograf rodzinny w Poznaniu,